Ægget på auktion for Team Rynkeby
<!--@ParagraphImageLinkAlt-->

TR Vordingborg - 24-03-2014

Du kan blive den lykkelige ejer af Arne Jacobsens Ægget og samtidig støtte børn med kræft. Stolen er doneret af Republic of Fritz Hansen og sat på auktion på Lauritz.com.

Republic of Fritz Hansen har doneret Arne Jacobsens designklassiker Ægget i læder elegance walnut og med returdrej til Team Rynkeby Vordingborgs indsamling til Børnecancerfonden.

Stolen, der er en udstillingsmodel uden brugsspor, er sat til salg på auktionssitet Lauritz.com, hvor interesserede kan byde frem til den 27. marts 2014 kl. 19:30.

Den kan ses hos Kjær & Sommerfeldt i facadevinduet på Gl. Mønt 4, 1117 København K.

Stolen er vurderet til 90.000 kr., og hele salgsprisen inkl. alle salærer går ubeskåret til Team Rynkebys indsamling til Børnecancerfonden. Du kan byde med her.

Tilbage

Tour News

Team Rynkeby producerer løbende nyhedsindslag til Facebook. Se alle indslag her.

Se nyhedsindslag

Lotteri

Skal du vinde en helt ny Škoda Fabia? Så køb en lodseddel til vores landsdækkende lotteri.

Se mere her

Platinum Sponsors

Følg vores tur på Instagram